← Strona główna Grupy PFR
Projekt

Dzięki Fundacji PFR powstaje wyjątkowa kolekcja książek ”Stanisław Lem Poleca”

Fundacja PFR
Dzięki Fundacji PFR powstaje wyjątkowa kolekcja książek ”Stanisław Lem Poleca”

Projekt „Rok Lema w CDT” to cała pula wydarzeń i działań artystyczno-naukowo-kulturalnych, które trwają przez cały rok 2021. Jednym z zaplanowanych przedsięwzięć, realizowanych we współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska, jest unikatowa kolekcja “Stanisław Lem poleca”. Będzie to zbiór utworów science-fiction, które zostaną opublikowane w bibliotece Wolne Lektury, dzięki wsparciu Fundacji PFR.

Bardzo się cieszymy, że w ramach „Roku Lema w CDT” powstaje tak oryginalny i wartościowy projekt. Kluczowe dla nas jest to, że utwory będą ogólnodostępne. Dodatkowym ogromnym atutem tego przedsięwzięcia jest jego trwałość. Czytelnicy i pasjonaci science-fiction będą mogli korzystać ze zgromadzonych utworów nawet po zakończeniu trwającego obecnie Roku Lema.

– mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator projektu

Kolekcja „Stanisław Lem poleca” to wybór tekstów, które były dla pisarza ważne i które polecał młodym czytelnikom, a które są polskiemu odbiorcy całkowicie nieznane bądź też zapomniane z powodu archaicznych tłumaczeń i niewielkiej dostępności tekstów. W ramach realizacji Projektu zostanie wykonane tłumaczenie i wydanie jednej książki, publikacja 18 ebooków, organizacja dwóch eventów online, wydanie 18 audiobooków. 

Wszystkie e-booki oraz audiobooki zostaną zamieszczone na stronie biblioteki Wolne Lektury. Dodatkowo audiobooki zostaną również udostępnione na kanale Wolnych Lektur w serwisie YouTube. Książki będą udostępnione na wolnej licencji, co oznacza, że każda zainteresowana osoba może z tych dzieł swobodnie korzystać.

Fundacja PFR
Poprzedni Poprzedni
Fundacja PFR wspiera edukację cyfrową w ramach projektu SPEecjalna sieć współpracy nauczycieli
Rusza Program grantowy Fundacji PFR „Wakacyjna AktywAKCJA”. Do zdobycia wsparcie finansowe na organizację wypoczynku dla dzieci
Następny Następny

Zainteresują Cię również

Fundacja PFR podsumowuje dwie edycje projektu #SamoDZIELNI

Fundacja PFR

19 lipca 2021

Fundacja PFR ogłasza wyniki naboru wniosków do programu „Wakacyjna AktywAKCJA”

Fundacja PFR

28 czerwca 2021

Aż 1500 wniosków wpłynęło do Programu Grantowego Fundacji PFR „Wakacyjna AktywAKCJA”

Warunki RODO

Warunki RODO