← Strona główna Grupy PFR

Zbiór najlepszych scenariuszy lekcji o cyberbezpieczeństwie już dostępny!

Fundacja PFR
CDT_news_cyberbezpieczni_20230126

Przedstawiamy potrzebną i bardzo inspirującą publikację – zbiór scenariuszy na lekcje na temat cyberbezpieczeństwa. Scenariusze zgromadzone w publikacji zostały wybrane spośród prac nadesłanych do 3. edycji konkursu dla nauczycieli „Edukacja Jutra”. Razem z zespołem edukacyjnym Centralnego Domu Technologii postanowiliśmy wydać je i udostępnić do pobierania każdemu nauczycielowi i edukatorowi, który chciałby na swoich zajęciach poruszyć temat bezpieczeństwa w sieci. 

Pobierz publikację „Cyberbezpieczni. Scenariusze lekcji o cyberbezpieczeństwie” 

Konkursu „Edukacja Jutra” był elementem ogólnopolskiego programu rozwoju kompetencji uczniów i nauczycieli „Cyberbezpieczni”, który Fundacja PFR oraz CDT realizowali w 2022 roku.

Konkurs pozwolił nam zgromadzić niesamowite, oryginalne scenariusze, które  umożliwiają nauczycielom wszystkich przedmiotów szkolnych wzbogacić swoje lekcje o treści związane z bezpieczeństwem w sieci, manipulacjami, świadomym korzystaniem z mediów społecznościowych.  Publikacja na pewno będzie cennym narzędziem edukacyjnym dla wielu nauczycieli z całej Polski

–  mówi Karol Izdebski, koordynator projektu.

Zachęcamy pedagogów do pobierania i korzystania z publikacji, a przede wszystkim inspirowania się dostępnymi w niej pomocami naukowymi przy tworzeniu własnych narzędzi edukacyjnych.
 

Fundacja PFR
Poprzedni artykuł
Cyberbezpieczeństwo – zapraszamy na warsztaty dla klas jeszcze w czerwcu!
Cyberbezpieczni – podsumowujemy projekt edukacyjny dla uczniów i nauczycieli
Następny

Zainteresują Cię również