Wolontariat pracowniczy PFR

Wolontariat pracowniczy PFR

Fundacja PFR jest partnerem projektu „Uniwersytet Sukcesu” realizowanego przez Fundację Digital University. Ten edukacyjny program zawodowy skierowany jest do młodych dziewczyn, które wchodzą na rynek pracy, a także poszukują swojej drogi zawodowej i pasji. Akcja adresowana jest przede wszystkim do nastolatek opuszczających domy dziecka i placówki opiekuńczo-wychowawcze.

29 sierpnia br. w Przestrzeni Form Facebook wolontariuszki Fundacji PFR i PFR przeprowadziły warsztaty edukacyjne dla adeptek programu. W ich trakcie opowiadały o savoir viv’rze i manierach w pracy, a także odpowiednim przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. Całość zakończyły zajęcia praktyczne, które przysporzyły sporo śmiechu z prezentowanych wpadek. W przyszłym roku planujmy ponowne przeprowadzenie akcji.

Fundacja PFR zaangażowała się w „Uniwersytet Sukcesu”, aby wesprzeć młode dziewczyny w rozwoju zainteresowań i kompetencji cyfrowych oraz ułatwić im w przyszłości zawodowy start. Zorganizowaliśmy warsztaty dla podopiecznych domu dziecka, na których opowiedzieliśmy o zasadach autoprezentacji
powiedziała Magdalena Grzankowska, członek Zarządu Fundacji PFR.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z wydarzenia.

Więcej informacji o programie

Relację z pierwszej części warsztatów możesz zobaczyć tutaj.

Finaliści programu Think Big: Grow Smarter zaprezentowali swoje rozwiązania przed jury. Już za tydzień poznamy zwycięzców!
Centralny Dom Technologii już otwarty